Kongres Patient Empowerment 2018

II Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment odbył się w dniach 9-10 kwietnia w Centrum Olimpijskim PKOL przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Patronatu honorowego udzieliło Ministerstwo Zdrowia, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Polska Unia Onkologii, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

Głównym celem tego spotkania było wzmocnienie idei pacjenta jako partnera, wsparcie pacjentów w systemie ochrony zdrowia i dostarczenia niezbędnej wiedzy na temat ich praw.
W trakcie tej edycji kongresu mówiliśmy między innymi o edukacji pacjentów, koordynacji prac wszystkich resortów zdrowia w Polsce na rzecz poprawy jakości zdrowia publicznego oraz wzmocnienia roli pacjentów, ścieżce refundacyjnej leku, czy też innowacjach w badaniach klinicznych.

Dzięki wsparciu dra Michaela Czekajlo pokazaliśmy na czym polega nauka komunikacji lekarz-pacjent z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod symulacji medycznej.

ZOBACZ PROGRAM
ZOBACZ TRANSMISJĘ (dzień 1)

Zobacz więcej:
Jana Pelouchová: Wierzę w siłę współpracy organizacji pacjenckich :: MedExpress.pl
Mira Armour: Wspierajmy pacjentów w naszym regionie! :: MedExpress.pl
Pacjentów trzeba uzbroić w wiedzę :: MedExpress.pl
II Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment: Symulacje uczą myślenia :: MedExpress.pl

Tags

Opublikuj wpis:

Instytut Komunikacji Zdrowotnej

Instytut Komunikacji Zdrowotnej

Jesteśmy fundacją, która wspiera pacjentów w budowaniu partnerskich relacji z lekarzami. Prowadzimy szkolenia z komunikacji, zajmujemy się edukacją zdrowotną kierowaną do osób z chorobami przewlekłymi.

Dodaj komentarz