Kongres Patient Empowerment 2020

29 czerwca 2020 roku w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbył się Kongres Pacjencki Patient Empowerment. Ze względu na epidemię i utrudnienia z nią związane, kongres przyjął zmienioną formułę.

Poparcie dla inicjatywy, jaką jest stworzenie płaszczyzny dialogu między pacjentami z chorobami przewlekłymi a decydentami i lekarzami, wyraziły organizacje: Rzecznik Praw Pacjenta, Federacja Pacjentów Polskich, OnkoCafe-Razem Lepiej, OmeaLife, Polska Unia Onkologii, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Fundacja Urszuli Jaworskiej, International Alliance of Patient”s Organizations.

Rola pacjentów w systemie ochrony zdrowia stale rośnie. Podczas ubiegłorocznego kongresu minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że zmiana dotycząca zaangażowania pacjentów we współtworzenie systemu jest coraz bardziej widoczna.

 „To jest już taki czas, gdzie organizacje pacjenckie, parasolowe, które zrzeszają wiele organizacji, mają bardzo stabilne miejsce w systemie, są pełnoprawnymi partnerami dialogu […]”.

Organizatorzy kongresu dodali do tego dialogu jeszcze jeden ważny wątek – poepidemiczne wyzwania, z jakimi obecnie muszą się mierzyć przewlekle chorzy pacjenci.

W programie Kongresu Pacjenckiego Patient Empowerment On-line znalazły się sesje tematyczne odpowiadające aktualnym wyzwaniom systemu.

ZOBACZ PROGRAM
ZOBACZ TRANSMISJĘ

Tags

Opublikuj wpis:

Instytut Komunikacji Zdrowotnej

Instytut Komunikacji Zdrowotnej

Jesteśmy fundacją, która wspiera pacjentów w budowaniu partnerskich relacji z lekarzami. Prowadzimy szkolenia z komunikacji, zajmujemy się edukacją zdrowotną kierowaną do osób z chorobami przewlekłymi.

Dodaj komentarz