ZMIANA, CZYLI DZIAŁANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Kiedy mówimy o zdrowiu i ochronie zdrowia przychodzą na myśl dwa skojarzenia: człowiek i system. Ich wspólnym mianownikiem jest zmiana. Obserwujemy ją na wielu płaszczyznach: w języku i sposobie mówienia o chorobie, w komunikacji z lekarzem, rodziną, pracodawcą. W obszarze potrzeb edukacyjnych, praw i obowiązków pacjentów, rozwoju organizacji pacjentów, ale też w sposobach wsparcia, w dostępie do nowoczesnych terapii i nowoczesnej opieki szpitalnej nad osobą chorą przewlekle. Zmiana jest tym, co pozwala na rozwój. To narzędzie, które ułatwia poszukiwanie optymalnych rozwiązań i poszerza możliwości działania. Od siedmiu lat Instytut Komunikacji Zdrowotnej o zachodzących zmianach w zdrowiu i ochronie zdrowia w towarzystwie znakomitych ekspertów opowiada w czasie Kongresu Patient Empowerment.

SIÓDMA EDYCJA KONGRESU PATIENT EMPOWERMENT

Tegoroczny VII Kongres Patient Empowerment dzielimy na dwa różne tematycznie spotkania.

  • Pierwszego dnia zapraszamy do udziału w debacie otwierającej poświęconej strategiom przyszłości w zdrowiu, w których będziemy mówić o kapitale zdrowotnym, społecznym, ekonomicznym.
  • W kolejnych panelach dyskusyjnym poruszymy temat diagnostyki molekularnej, medycyny personalizowanej, nowych technologiach lekowych.
  • Przyjrzymy się zagadnieniu równości w leczeniu, opiece i e-zdrowiu.
  • Każdy z punktów programu poprzedza formuła spotkania “Jeden na Jeden”, czyli dziesięciominutowych wywiadów z ekspertem z zakresu komunikacji zdrowotnej, ekonomii i prawa. I każdy z nich poprowadzi przedstawiciel organizacji pacjentów.
  • Tego dnia nie zabraknie też rozmowy o onkologii, która dzięki rozwojowi medycyny przekształca się w chorobę przewlekłą. Z tej dyskusji powstanie wyjątkowy podcast dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

JEDEN OBSZAR ZDROWIA – WIELE ŚCIEŻEK PACJENCKICH

Drugi dzień VII Kongresu Patient Empowerment poświęcony jest różnym ścieżkom pacjenckim w dziedzinie chorób o podłożu neurologicznym. Ponownie na scenie spotkamy się na scenie z liderami organizacji pacjentów i ekspertami Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Pojawią się takie tematy, jak: aktywność zawodowa w chorobie, zarządzanie chorobą, młody pacjent neurologiczny i wyzwania stojące przed jego opiekunami, a także zdrowie psychiczne w chorobie neurologicznej.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

  • Pacjent FM: radio na żywo, dostępne on-line. Po Kongresie zapis w postaci podcastu dostępny w sieci. Różni goście, różne tematy – współprowadzony z pacjentami.
  • Tydzień Pacjentów w Medexpress.pl